newsletterart fairmembersscholarshipscontacthome

 

2017 Exhibiting Artists Winnebagoland Art Fair

 

   

Booth Last Name First Name Medium City  
C 8 Alvarez Elizabeth Fiber/Batik Columbus, OH  
F45 Anderson Michael Mixed Media Madison  
C21 Austin Amy Painting Oregan  
G 2 Benzine Laurie Glass Appleton  
B 9 Burton Michael Painting Oshkosh  
B10/11 Cason Joan Painting Oshkosh  
B10/11 Crook Kathy Painting Oshkosh  
F13 Curran Brenden Wood Hartland  
F 9 Curtis Regina Metal Sculpture Fremont  
B10/11 DePeaux Sandra Painting/Acrylic Oshkosh  
C27 Dodson Mike Ceramics Oshkosh  
B 5 Dominguez Paul Drawing Oshkosh  
G 8 Dutter Lori Drawing/Caligraphy/watercolor Cedar Grove  
B10/11 Einer Terri Painting/Acrylic Oshkosh  
F17 Fleege Drake Photography Hartford  
F51 Gerry Sandra Metal Sculpture Deerfield  
B 2 Haas Joann Glass/Jewelry Racine  
C22 Hale Linda Fiber Milwaukee  
F48 Hayes Sally Jewelry Peshtigo  
B16 Hipwell David painting Oconto  
C17 Holt Anthony Glass Ripon  
B 4 Hopfinger Jenni Mixed Media Oshkosh  
F 1 Humburg Angela Ceramics Oshkosh  
B10/11 Ingala Shelley Painting Oshkosh  
B 7 Johnson Mary Ellen Fiber Arts Madison  
C15 Johnson Mary Jewelry Omro  
G 3 Kern Aryn Wood Little Falls, MN  
B10/11 Kirst Nancy Painting/Watercolor Markesan  
F15 Knox Susan Mixed Media/3D Cedarburg  
G10 Kraft LaMont Photography Seymour  
G12 Kranitz John Wood Mequon  
C14 Krause Ken Ceramics Sheyboygan Falls  
C10 Lange Jean Glass Cambridge  
C24 Lange Rachael Drawing/Prints Milwaukee  
B10/11 Livingood Karin Painting/3D Oshkosh  
B10/11 Lucas Shirley Mixed media/drawing/painting Oshkosh  
C 3 Lynes Jim Wood Mauston  
C 2 Mann Barbara Jewelry Green Bay  
F 2 McCarthy Cheryl Fiber Oshkosh  
F49 McDaniel Peggy Ceramics Oshkosh  
B10/11 Mezera Maureen Painting/3D Campbellsport  
F50 Miller Timothy Jewelry Cottage Grove  
C 6 Mittelstadt Frank Painting Beaver Dam  
C19 Mosling Justin Wood Fond du Lac  
B18 Moyer Gisela Painting Green Bay  
B 3 Mueller Rita Ceramics Berlin  
G14 Muldoon Sandra Mixed Media Greenville  
B10/11 Murphy Kathy Mixed Media/Photography Oshkosh  
F21 Nichols Andrew Jewelry Oak Creek  
B10/11 Niebergall Sarah Painting/Acrylic Oshkosh  
B10/11 Nobbe Maxine Painting Oshkosh  
B10/11 Nobbe Laurel Painting Neenah  
G 4 Obernberger Scott Ceramics Racine  
B15 Oetzel Heather Drawing Neenah  
F46 Okeane James Glass The Villages, FL  
B17 Paschke Robin Mixed media Beloit  
G 9 Pecor Pin Dianne Jewlery Scottsdale, AZ  
B14 Peot Lea Jewelry Appleton  
B13 Poser Helen Fiber Arts Milwaukee  
B10/11 Quick Clay Painting Neenah  
C 7 Rasey Tammy Jewelry Sun Prarie  
C26 Rhodes Julie Glass Berlin  
B 6 Rohen Amy Jewelry Pulaski  
C12 Roth Daniel Metal Sculpture Jefferson  
C28 Sabourin Paul Wood Milwaukee  
C11 Schall Mary Anne Jewelry Milwaukee  
C 9 Schuhart David Photography Oshkosh  
C29 Schultz/Randazzo Rachael/Alicia Jewelry Ashland  
B10/11 Schuster Mary Painting/drawing Oshkosh  
F19 Sell Lisa Mixed Media/3D Oshkosh  
C16 Sherer Ginnie Photography Oshkosh  
F 5  Skuban Christy Mixed Media Eau Claire  
G 5 Tharp Kerry Glass Belgium  
B10/11 Thomas Carol Painting/Watercolor Oshkosh  
F23 Thompson James Wood Franklin  
B10/11 Tooley Barbara Painting Oshkosh  
G15 Vidaillet Daniel Metal Sculpture Marshfield  
B 8 Voigt Lynn/Eva Jewelry Campbellsport  
C18 Weber-Mickler Kristee Fiber Lake Delton  
F25 Wildgruber Michelle Ceramics St Francis  
F11 Williams Missie Mixed Media/3D Oshkosh  
F27 Williams Pat painting Oconto  
C 5 Wimmer Annette Drawing Manitowac  
B10/11 Wollangk Elli Drawing Oshkosh  
G13 Wood Cherilynn Painting West Allis  
C23 Yuhas Jeff Ceramics Pleasant Prarie  
F 3 Ziccarelli Jim Mixed Media Arkdale  
G11 Ziegler Bart Jewelry Lake Geneva  
  OFAA Member        
B10/11 Members Group        

 

 

2016 Artists & Award Winners

 

2015 Artists & Award Winners

 

2014 Artists & Award Winners

 

2013 Artists & Award Winners

 

2012 Artists & Award Winners

 

2011 Artists & Award Winners